X

راهنمای انتخاب کیک تولد

کیک تولد ، نشانه تولد

کیک تولد در بسیاری از کشور های دنیا به عنوان خوراکی و شیرینی نمادین جشن تولد در تولد ها مورد استفاده قرار می گیرد. هرچند هیچ الزام و استانداردی برای جنس و مواد بکار رفته در کیک وجود ندارد، با این حال رایج ترین کیک هایی که در تولد ها استفاده می شوند، کیک های اسفنجی وانیلی، شکلاتی و کیک های با تکه های میوه مانند موز یا توت فرنگی هستند. اگر مایلید درباره اینکه کیک تولد از کجا و چگونه باب شده، پیشنهاد می کنیم تاریخچه کیک تولد رو بخونید.

انواع کیک تولد از نظر شکل و ظاهر

کیک های گرد و مستطیل در بین سفارشات عمومیت بیشتری داررند و معمولا از کیک های مستطیلی برای سفارش کیک تصویری استفاده می شود. کیک های قلبی هم طی چند سال گذشته طرفداران زیادی پیدا کرده اند. البته تنوع ظاهری کیک ها این روز ها فراتر از این اشکال هندسی رفته. تا جایی که حتی کیک های چند طبقه در حال تبدیل شدن به کبک های فیگور و مدل های سه بعدی هستند.

وزن مناسب برای کیک تولد

یکی از سوالات رایج برای تهیه کیک، وزن مناسب کیک است. در مهمانی های تولد، عموما برای بزرگسالان به ازای هر نفر ۲۰۰ تا ۳۰۰ گرم کیک درنظر گرفته می شود که این میزان برای یک مهمانی عصرانه مناسب است و طبیعتا اگر مثلا کیک بعد از شام سرو شود، ۱۵۰ تا ۲۰۰ گرم مناسب تر است. همچنین برای جشن تولد کودکان نیز ۱۰۰ تا ۲۵۰ گرم انتخاب مناسبی است. در انتخاب کیک با تزیین فوندانت، وزن تزیین فوندانت را به عنوان وزن خوراکی حساب نکنید چون معمولا خورده نمی شود.

کیک های تولد با طعم های متفاوت

طعم رایج اسفنج کیک های تولد، وانیلی و شکلاتی است. معمولا در خامه بکار رفته در بین لایه های کیک که با آن فیلینگ (filling) می گویند، تنوع بیشتری وجود دارد. از بین فیلینگ ها، ترکیب خامه و موز، خامه و گردو، خامه و توت فرنگی و خامه و موز و گردو، به ترتیب بیشترین محبوبیت را دارند.

کیک های تولد خاص

خیلی ها برای غافلگیر کردن دیگران، دوست دارند کیکی تهیه کنند که متفاوت و خیره کننده باشد. خیلی از کیک هایی که ظاهر خاص و متفاوتی دارند با تزیین فوندانت ساخته می شوند. خیلی راحت می تونید عکس کیکی رو که توی اینترنت یا شبکه های مجازی می بینید، برای ما بفرستید تا برای شما مشابهش ساخته بشه. برای ابن منظور از کیک آذین می تونید استفاده کنید.

کیک های تولد کودکان

انتخاب کیک مناسب، نقش ویژه ای در برگزاری جشن تولد کودک دلبند شما دارد. ممکن است سبک یا تم خاصی برای جشن تولد فرزندتان انتخاب کرده باشید، که خوب در اینصورت بهتر است کیک را با سبک و الگویی مشابه تم درنظر بگیرید. اگر نه، پیشنهاد می کنیم علایق مثبت کودکتان را در انتخاب کیک مناسب لحاظ کنید. شخصیت های کارتونی، همیشه محبوب کودکان هستند و در این موضوع می توانید گزینه مطمئنی داشته باشید.

تهیه ‌‌کیک تولد در منزل

درست کردن کیک خونگی لذت خودش رو داره. علاوه بر اینکه انتخاب مواد اولیه با دقت و ملاحظات کدبانوی خانه انجام می شه، خود عملیات ساخت کیک در خونه هم مخصوصا با کمک کوچولو ها لذت خودش رو داره. می تونید مقاله های کیک ساز در زمینه درست کردن کیک ساده در منزل یا پختن کیک اسفنجی با کمترین امکانات رو مطالعه کنید.

خرید کیک خانگی

اگر می خواهید طعم کیک خانگی، مهمان سفره جشن تولد شما باشه و از طرف دیگه فرصت درست کردنش رو ندارید، ما به شما تولید کننده هایی رو معرفی می کنیم که علاوه بر طعم خوب خانگی، همه استاندارد های بهداشتی تولید کیک رو رعایت می کنند. پیشنهاد می کنیم محصولات کیک خونه رو امتحان کنید.

تقسیم کردن کیک تولد

دقت کردی، بهترین عکس تولد، دستجمعی پشت یه کیکه که چند تا شمع یا فشفشه روش روشنن و یه چند تا جعبه کادو هم کنار کیکن. برای وسط عکس هم که شده، یه کیک بگیر که هروقت عکسش رو می بینی روحت تازه بشه. قبول داری قشنگی کیک خیلی خوبه؛ ولی اینکه خودت طراحیش کنی و هرکی نگاه کنه سلیقه تو رو روش ببینه خاص و متفاوتش می کنه؟ مثل فرق نامه ای که با دستخط خودت برای یکی بنویسی یا بدی تایپ کنن!

فکرش رو بکن وسط جشن تولد یه کیک داشته باشی که مزش رو دوست داری و با سلیقه خودت طراحی شده…

کیک ساز کیکی رو که می خوای می سازه:)

حالا فکر کن ببین چجور کیکی دوست داری، بقیش رو بسپار به کیک ساز!

کیکی که مزش رو دوست داری و با سلیقه خودت طراحی شده ولی وقتت رو نمی گیره…

کیک تصویری

۳۹,۰۰۰ تومان

طراحی

کیک سفارشی

۳۸,۰۰۰ تومان

طراحی