قبل از سفارش دادن به یک نانوایی برای پخت کیک و تنظیم مزه کیک عروسی خود، مهم است که برخی از اطلاعات لازم در این زمینه را بدانید. در مورد تمام مواد غذایی که قناد برای کیک شما انتخاب می کند، بهتر است برخی سوالات و مسائل را از او بپرسید.

کیک سفره عقد

۱٫ مواد مورد استفاده برای پر کردن و تزئین کیک من چه هستند؟

آیا شما به دنبال پر کردن کیک خود با میوه مانند توت فرنگی یا نارنگیل یا شکلات و… هستید؟ نوع مواد مورد استفاده باعث تفاوت در طعم و مزه می شود. گزینه های عجیب و غریب، مانند میوه، ممکن است برای شما هزینه داشته باشد، پس بپرسید که آیا مواد غیر معمول انتخاب شده اند یا نه. برخی از مواد پر کننده رایج: میوه های تازه یا پوره، موز و کره می باشند.

کیک عروسی

۲٫ آیا قناد به صورت فانتزی کار می کند یا کلاسیک؟

شما باید بدانید بعضی از نانواها فانتزی کار هستند، در حالی که برخی دیگر ترجیح میدهند کیک را کلاسیک بسازند. همچنین برخی از آن ها هر دو را انجام می دهند.

کیک عروسی

۳٫ آیا می توانید گل قندی های سفارشی بسازید؟ اگر من گل های تازه را انتخاب کنم، آیا قادر به ساخت آن هستید؟

شما باید بدانید اکثر نانوایی ها می توانند گل های قندی خود را برای کیک خود بسازند؛ دیگران ممکن است بتوانند عناصر سفارشی یا مجسمه را ایجاد کنند. بپرسید و تصاویر کار قبلی را ببینید تا بتوانید بفهمید که آن ها در چه زمینه ای تخصص دارند. اگر تصمیم بگیرید که گلهای تازه را سفارش دهید، بپرسید که آیا کیک شما ساخته خواهد شد یا خیر؟

کیک عروسی

۴٫ چه مدت زمانی طول می کشد تا کیک عروسی من آماده شود؟

شما باید بدانید بسیاری از قنادی ها دارای مشتری های زیادی هستند، بنابراین ناراحت نباشید که ن کیک شما را سه تا چهار روز قبل از روز عروسی شما می سازند. مطمئنا هرچه به تاریخ عروسی تان نزدیکتر باشد بهتراست، با این حال مدت زمان ساخت کیک نباید چند روز بیشتر طول بکشد؛ چون طعم و مزه را تحت تاثیر قرار می دهد. اما ممکن است شما یک طرح خاص برای کیکتان داشته باشید که لازم باشد بیش از یک یا چند روز اجرای آن به طول انجامد.

کیک عروسی

۵٫ سازنده کیک عروسی من چه کسی خواهد بود؟

شما باید بدانید برخی شیرینی پذی ها دارای یک نانوا و یک طراح هستند؛ در بعضی دیگر، یک نفر کل کیک را از خمیر به گل شکر ایجاد می کند. بدانید که چند نفر در نانوایی کار می کند و دقیقا کیک شما را چه کسی می سازد. تعداد افرادی که درگیر آن هستند نباید بر کیفیت کیک تأثیر بگذارد، اما شما می توانید با طراح مناسب صحبت کنید.

کیک سفره عقد

۶٫ چگونه کیک های عروسی خود را قیمت گذاری می کنید؟

شما باید بدانید که نرخ گذاری روی کیک ها توسط قنادی ها امری رایج است. این قیمت بسته به طراحی کیک، طعم ها و مواد به کار رفته در کیک تعیین می شود. پس بهتر است قبل از سفارش اطلاعات کلی از نحوه قیمت گذاری داشته باشید.

کیک سفره عقد

۷٫ آیا قیمت کیک عروسی شامل ردیف بالا می باشد؟

شما باید بدانید بسته به قنادی، طبقه های کیک ممکن است در قیمت کلی گنجانده شود. بنابراین باید بدانید که آیا ممکن است چند طبقه بودن کیک قیمت کیک را افزایش دهد یا خیر؟ اغلب ما کیک های چندین طبقه را دوست داریم. در برخی از قنادی ها برای این که به زوج های جوانی که که به تازگی زندگی مشترک خود را آغاز می کنند، کمکی کنند، یکی از طبقات را به صورت رایگان عرضه می کنند.

کیک سفره عقد دو رنگ

۸٫ آیا نگهدارنده کیک را در اختیار شما قرار می دهند؟

شما باید بدانید اکثر نانوایی ها دارای انواع نگهدارنده (استند) کیک می باشد که شما می توانید برای گذاشتن کیک خود از آن استفاده کنید. تصاویر مربوط به مدل کیک خود را مشاهده کنید تا مشخص شود چه چیزی با کیک و دکور شما مناسب تر خواهد بود.

کیک عروسی گل دار

۹٫ روند تحویل چگونه است؟

بهتر است که کیک عروسی در محل به شما تحویل داده شود. برخی از شیرینی سراها هزینه تحویل را از شما می گیرند، پس قبل از سفارش از آن ها بپرسید و مطمعن شوید که کیک را در محل به شما تحویل می دهند یا خیر؟

کیک عروسی قرمز

۱۰٫ آیا قنادی مجوز فعالیت دارد؟

ممکن است به نظر یک سوال احمقانه به نظر برسد، اما ارزش بررسی را خواهد داشت. مطمئن شوید که نانوایی شما توسط اداره بهداشت و سایر اورگان های مربوطه مجوز فعالیت دارد.

 

درباره مشکات

گرافیست و نویسنده سایت و نشریات. علاقه خاصی به وردپرس دارم. به دنبال ایده های جدید و جذاب در کارم هستم. معتقدم زمان گران مایه ترین سرمایه هست و برای همین سعی می کنم مطالب مفید و ناب برای کاربران آماده کنم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.